Гришо аут от турнира в Щутгарт! Ето какво се случи!

вход през zajenata.bg
За Жената
Любопитно
9499

Григор Димитров записа ужасяваща загуба с 6:7 (4), 3:6 от Йежи Янович и е аут от турнира в Щутгарт. 6:7 (4), 3:6 в отделните части.

Роджър Федерер осъщо отпадна изненадващо в надпреварата, още в първия си мач.

Така Гришо бе фаворит номер 1 за спечелване на състезанието, но уви...

Димитров бе поставен под номер 2 в схемата. Досега Григор имаше 2 успеха и една загуба срещу 203-сантиметровия поляк. Гришо победи драматично Йежи в София, по-рано през годината, след което спечели турнира в София, съобщава "Пик".

Янович в момента е 155-и в тенис-ранглистата при мъжете. В кариерата си е достигал до 1/2-финал на "Уимбълдън", а днес триумфира срещу хасковлията.

Димитър Господинов - бащата на Григор бе на трибуните, за да подкрепя родния любимец. Йежи пък далеч не се обособи като такъв за българските фенове по време на турнира в "Арена Армеец". В развоя на мача между Йежи и Гришо в София прехвърчаха искри. От публиката освиркаха Янович, който изрази особени гримаси. А полски медии показаха недоволство след двубоя, спечелен от Димитров с 2:1 сета.

Сблъсъкът между двамата на трева започна с 5 бързи гейма в полза на подаващите - 3:2 за Димитров. Още два бързи гейма за сервиращите, Григор не бе загубил точка при свой сервис - 4:3. 5:4, поредна почивка - и нито една възможност за пробив. Доминацията на сервиращите продължи. Така се стигна до тайбрек.

Димитров подава първи - 1:0, 1:1, 1:2, 1:3 - Янович с мини пробив. 2:3, 2:4 - Григор се подхлъзна в разиграването, а феновете на Гришо изтръпнаха. За щастие българинът е напълно здрав. 3:4 - Димитров върна мини пробива, 4:4, 4:5 - Янович с точка при сервис на Григор. 4:6, Йежи сервира за сета. 4:7. Полякът печели сет номер 1. Срещата стана изключително сложна за Гришо.

Втората част на сблъсъка не предложи изненади - отново превес на подаващите. Пет бързи гейма и 3:2 за Янович без пробиви. 3:3, в този момент последва важен гейм.
Димитров пропусна серия от възможности за брейк. А след това Йежи осъществи пробив. 5:3. Полякът сервира за мача - 6:3 - Григор отпада.