За Жената
Звезди
4374
Източник: ПИК

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова постигна феноменален успех и победи световната номер 2 Агниешка Радванска (Полша) на 1/8-финалите в Париж. Първата ни ракета се наложи с 2:6, 6:3, 6:3 в двубой, който стартира в неделя.

Срещата между двете беше прекъсвана неколкократно заради поройните дъждове във френската столица.

Постижението на Пиронкова е още по-впечатляващо, защото тя направим исторически обрат, след като във втория сет губеше с 0:3 и спечели сета след 6 поредни гейма. Първата ни ракета се класира за първи път в кариерата си на четвъртфинал в Париж.

Началото на срещата в неделя бе обещаващо като двете изиграха няколко маратонски гейма, играта бе много равностойна, но Радванска взе важните точки, което се оказа решаващо за изхода на първия сет. В него Пиронкова направи два пробива, но пък не успя да спечели нито веднъж свой сервис гейм, заради което Радванска постигна успех в първата част.

Полякинята определено стартира с повишено самочувствие втория сет и отново спечели подаването на Пиронкова за 0:2, след което затвърди пробива си за 0:3, което бе и последното действие в мача за неделния ден.

Срещата беше отложена за понеделник, но заради поройните дъжодве, доиграването започна днес на обяд. В него Цвети показа огромен дух и воля за успех и спечели 6 поредни гейма, за да изравни в сетовете след обрат и 6:3.

В третия сет българката беше безупречна и започна със силен сервис гейм, а след него осъществи и пробив, с който поведе с 2:0. Последва затвърждаване на пробива и преднина от 3:0. Последва нов спечелен гейм от страна на първата ни ракета и 10-ти пореден спечелен гейм. Все пак Радванска намери сили да се върна в мача и проби Цвети за 4:1. Световната номер 2спечели и своето подаване и доведе нещата до 4:2. Българката се съвзе в гейм и доведе срещата до 5:2. Последва гейм в сметката на Радванска, но Пиронкова показа невероятна концентрация и воля и затвори сета, а и срещата с 6:3.

На четвъртфиналите в Париж Пиронкова ще се изправи срещу победителя в срещата Симона Халеп-Саманта Стоусър. С победата си първата ни ракета почти сигурно си осигури участие и на Олимпиадата в Рио.