За Жената
Любопитно
4134
Източник: dariknews.bg

Два златни и два сребърни медала за гимнастичките ни от турнира от веригата Гран При, който се провежда в руската столица Москва.

Българският ансамбъл по художествена гимнастика завоюва златен медал на финала на пет обръча, съобщава gong.bg.

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева, Теодора Александрова и Лаура Траатц получиха оценка от 18.900 за изпълнението си. Русия остана на второто място с 18.500, а Узбекистан грабна бронза с 15.900.

Финландия е на четвъртото място с 12.950.

Злато грабна и Боряна Калейн във финала на топка индивидуално, след като отвя жестоката конкуренция.

Тя изпълни без забележки съчетанието си и получи оценка от 17.950. На второ място остана Дина Аверина от Русия със 17.350, а трета се нареди Катсярина Галкина от Беларус със 17.000.

Във финала с три топки и две въжета ансамбълът ни спечели сребърен медал. Оценката на грациите ни е 18.500. Първи станаха рускините с 19.300, а след нашите момичета останаха финландките с 14.950.

Боряна Калейн спечели среброто във финала на обръч индивидуално. Грацията ни беше резерва, но в последния момент се наложи да играе и направи фантастичен финал с оценка 17.150, което й донесе второто място в класирането. Първа е Дина Аверина от Русия с 18.650, а трета е Катарина Халкина от Беларус с 15.950.