За Жената
Звезди
6794
Източник: snews.bg

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова спечели първа титла от WTA в кариерата си, след като надигра на финала в Сидни германката Ангелик Кербер в два сета - 6:4, 6:4.

Днес, окрилени от зашеметяващата игра на нашето момиче, нейни фенове споделят снимка, която Цвети е публикувала във Фейсбук преди известно време. На нея шампионката е на едва шест години.

Снимката е част от първата състезателна карта на Цвети. Ето я и нея:

Иначе по-рано днес деветата в света Кербер първа стигна до пробив, но веднага след това Цвети не само осъществи рибрейк, но влезе в поредица от цели три поредни гейма. Пловдивчанката изпусна две възможности да дръпне с три гейма и нейната съперничка я проби, а малко след това изравни резултата. В заключителната част на първия сет обаче вдъхновената българка се разигра, показа характер и спечели сета. В началото на втория сет Пиронкова удържа подаването си, но във втория гейм, продължил близо четвърт час, пропусна цели 9 брейкбола. Тя все пак дръпна напред с 3:1, но нейната противничка осъществи пълен обрат, спечелвайки три поредни гейма.

Цвети спря пропадането си, стигайки до важен пробив и на свой ред удържа подаването си. При 5:4 в своя полза българката стигна до нов пробив, спечели сета с 6:4, а с това и мача. Така Цвети прибави 470 точки за световната ранглиста, прибирайки 120 000 долара от наградния фонд.