За Жената
Звезди
3376
Източник: sportal.bg

Ивет Лалова спечели бягането на 100 метра от турнира по лека атлетика в италианското градче Гавардо навръх своя рожден ден. Българската спринтьорка завърши с време 11.10 секунди, записвайки най-доброто европейско постижение на тази дистанция от началото на годината.

Лалова бягаше на своя 30-годишен юбилей, като това беше и нейният първи спринт за годината.

Българката обаче не се притесни и постави отличното време 11.11 секунди, което малко след финала на надпреварата беше коригирано на 11.10, за да бъде направено официално и най-доброто постижение в Европа от началото на лекоатлетическия сезон.

На второ място в бягането на 100 метра, преминало при попътен вятър от 1.1 метра в секунда, остана Одри Алох с 11.42 секунди. Трета беше Джесика Паолети с 11.61 секунди.

По-рано през деня Фабио Черути спечели спринта на 100 метра при мъжете с време 10.28 секунди.