8015
Източник: Блиц

Стилиян Петров слезе от голямата футболна сцена . Там, където беше години наред и направи блестяща кариера.

Монтана, ЦСКА, Селтик и Астън Вила се докоснаха до сърцатия българин, който никога не се предаде. Нито на футболния терен, нито извън него. Оставяше сърцето за съотборниците и треньорите си, за отбора и родината си. Бори се като истински българин и с коварната болест.

Около 60 хиляди души изпълниха до краен предел стадион „Селтик Парк“ в Глазгоу. Всички станаха на крака и аплодираха големия Стилиян. Любимецът на хиляди фенове. Сърцатият №19 събра много приятели за днешния си бенефис. Един срещу друг се изправиха състав на Селтик с бивши футболисти на тима и състав на Стилиян Петров. Българинът игра първо за отбора „Стилиян Петров XI”, а в последните няколко минути отново облече фланелката на Селтик, за да завърши двубоя. „Стилиян Петров XI” победи с 5:3, като хеттрик заби Димитър Бербатов , един гол добави Мартин Петров.

Преди началото на двубоя съпругата на Стенли - Паулина, не сдържа сълзите си и заплака на трибуните. Стилиян също на няколко пъти не успя да задържи сълзите в себе си. Особено в 19-ата минута, когато всички 60 хиляди по трибуните, футболисти и треньори станаха на крака и аплодираха големия капитан.

Димитър Бербатов откри резултата още в 1-ата минута. В 10-ата минута съдията даде дузпа за Селтик. Зад топката любимецът на „зелено-бялата“ публика Хенрик Ларсон. Хенке се засили и не остави никакви шансове на вратаря за 1:1. В 16-ата минута Мариан Христов пусна пас към Мартин Петров вляво в наказателното поле. Врачанинът и бивш съотборник на Стилиян от ЦСКА и националния нямаше никакъв проблем да отбележи второто попадение за тима "Стилиян Петров XI".