Историческа победа - Григор Димитров е първият българин на четвъртфинал от Големия шлем!

вход през zajenata.bg
За Жената
Звезди
10643

Страхотен успех за  Григор Димитров, който победи испанеца Роберто Баутиста Агут в четири сета с 6-3, 3-6, 6-2, 6-4. Така Григор се класира на 1/4 финалите на Откритото първенство на Австралия . Това го прави първият българин, който достига до този етап на турнир от Големия шлем .

Димитров, който е 22-и в ранглистата, победи намиращия се на 40 места зад него в класацията Баутиста Агут за 2 часа и 24 минути.

В първите два сета двамата си размениха по един пробив, който им бе достатъчен за спечелването на отделните части. В третия сет Гришо бе много концентриран и на два пъти проби сервиса на 25-годишния испанец, за да стигне до успех с 6-2. Четвъртият сет бе много равностоен, но Димитров не допусна да се стигне до тайбрек. Той водеше с 5-4 и успя да пробие Баутиста Агут в десетия гейм, възползвайки се от първия си мачбол в срещата. Това е ново най-добро постижение за Гришо на турнир от Големия шлем, като с него той си осигури 270 000 долара от наградния фонд и 360 точки за ранглистата. В следващия кръг българинът ще срещне победителя от мача между Рафаел Надал и Кей Нишикори . Надал е водач в схемата, а японецът е под №16.