За Жената
Любопитно
3349
Източник: zonasport.bg

България постигна невероятна победа в първото си домакинство от тазгодишното издание на Световната лига по волейбол. Националите ни продължиха победния си ход и след двата успеха във Франция, сега сразиха Аржентина с категоричното 3:0 (25:18, 25:21, 25:16).

Българският тим започна по страхотен начин и поведе с внушителното 7:1 в първия гейм.

Все пак гостите успяха да върнат няколко точки и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:4 за националите ни. При втората пауза разликата обаче бе удвоена и нашите вече водеха с 16:8. Резултатът нарасна до 17:8 и тогава последва отпускане сред възпитаниците на Камило Плачи и аржентинците успяха да намалят до 17:12. До невероятен обрат обаче нямаше как да се стигне и методично с още няколко натрупани точки българите доведоха края на първата част при резултат 25:18.

Вторият гейм започна точка за точка с предимство на южноамериканците. При първия технически таймаут те вече имаха 2 повече от българите и водеха с 8:6. За кратко домакините изравниха на 8:8, но аржентинците отново дръпнаха напред и следващото прекъсване дойде при 16:12 в тяхна полза. Това обаче не обезкуражи българите и те стигнаха до равенство при 19:19 и дори да поведе. За кратко гостите си върнаха аванса и поведоха с 21:20, но оттук последваха 5 поредни точки на нашите, с което геймът бе спечелен с 25:21.

В третата част момчетата на Камило Плачи вече бяха напълно категорични, като направиха сериозна серия от точки след първото прекъсване, което дойде при 8:6. При втората пауза разликата обаче бе 7 точки за 16:9 и оттук нататък българите продължиха да трупат аванс, докато накрая не затвориха мач с 25:16.

Най-резултатен в мача бе Цветан Соколов с 20 точки, а Тодор Алексиев добави 10. За Аржентина най-много точки, по едва 8, записаха Иван Кастелани и Себастиан Соле.

С успеха България излезе на второ място в класирането на група "А", но с мач по-малко от временния лидер Бразилия. "Селесао" е с 11 точки от 4 мача, а "лъвовете" са с 8 точки от 3 срещи. На трета позиция е САЩ, също с 8 точки, но с мач повече и по-лошо геймово съотношение. Следва Франция с 4 точки от 5 двубоя, Аржентина също има 5 изиграни двубоя и само 3 точки, а Полша е на последната позиция с 2 точки от 3 срещи.

За финалите, на които домакин е Аржентина, се класират заелите първите две места в групата.