За Жената
Звезди
1363
Източник: Всеки ден

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за финала в Букурещ, след като съперникът му Гаел Монфис се отказа след 15 минути игра. Това се случи при резултат 5:1 за Гришо в първия сет.
Мачът започна с размяна на точки при собствен сервис, но в четвъртия гейм Григор Димитров проби за 3:1.

След това българинът затвърди пробива, спечели подаването си на нула и поведе с 4:1. Гришо направи нов пробив и поведе с 5:1, а след това Гаел Монфис се отказа.

На финала утре Димитров ще играе срещу чеха Лукаш Росол, който е победител в румънската столица от миналата година. Росол е 43-и в световната ранглиста и никога преди не се е изправял срещу българина.

На 1/4-финала Димитров победи в 2 сета Сергей Стаховски. Хасковлията нямаше особени проблеми срещу украинеца и го размаза с 6:3, 6:4. Преди това Григор беше победил чеха Весели.
За българина това е първият турнир, в който той участва поставен под №1 в основната схема.
Още на старта той призна, че идва в Букурещ за титлата. Ако я спечели, тя ще бъде третата в кариерата му - след триумфите в Стокхолм и Акапулко.

Освен това хасковлията няма да защитава точки от миналата година. Ако вдигне поредната си купа, той ще си тръгне с 250 повече в актива си, които ще му донесат със сигурност ново рекордно класиране в ранглистата.